sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
1 2 3
Toplam 49 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

En Uygun Aküler ve Akü Modelleri

Elektrik enerjisini kimyasal enerji olarak depo eden aküler, ihtiyaç halinde bunu elektrik enerjisi olarak kullanırlar. Aküler, aracın ilk anda çalışabilmeleri için marş motoruna elektrik akımı verirler. Motor çalışırken elektrik sisteminde voltaj ve amperaj dengelemesi yaparlar. Böylece olası voltaj yükselmesi durumlarında alıcıların zarar görmesini engellerler. Günümüzde en yaygın kullanılan akü tipi kurşun-asit akümülatörleridir. Bu aküler kuru ve sulu olarak ikiye ayrılır. Aracınızın doğru bir şekilde çalışmasını sağlayan akülerin fiyatları, teknik özelliklere ve markaya bağlı olarak değişmektedir. Dayanıklı yapılarıyla uzun yıllar boyunca kullanılabilen aküler en uygun fiyatlarla jantdünyasi.com’da. ...

En Çok Satan Aküler Hangileri?
Akü çeşitleri, yapımlarında kullanılan metal cinsine göre farklılık gösterir. En çok kullanılan akü çeşidi kurşun asit metal cinsinden üretilen akü çeşitleridir. Bu aküler kuru ve sulu olarak ikiye ayrılır. 60 amperlik aküler, aracınızda yetebilecek bir akü çeşidi olabilir. Akü fiyatları 60 amper, 72 amper gibi farklı tiplere göre çeşitlilik gösterir. 60 amper ile 105 amper arasında değişiklik gösteren aküler bittikleri zaman akü takviyesi yapmanız gerekmektedir. Akü takviyesi aynı amperde iki akü ile yapılabilir. Akü takviye kablosu kullanılarak bir aküden diğerine geçiş sağlanır. Doğru tipte akü seçimi yapıldığında aküden maksimum verim sağlanır. Aracın elektrik sistemini koruyan, yedek enerji depolayan aküler, doğru enerji performansı için vazgeçilmezdir. Aracınızın ihtiyacını karşılayabilecek akü modellerine jantdünyasi.com’dan ulaşabilir, 2021 model aküleri inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Akü Nasıl Seçilir?
Birçok etken aküleri iyi ya da kötü biçimde etkileyebilir. Akü zarar görürse ya da bozulursa, aracın eletrik sistemi için tehlikeli ve riskli durumlar söz konusu olabilir. Akülerde donma derecesi -50 ve -70 arasındadır. Sıcak iklimlerde aküler için donma sorunu yaşanmaz ve performansında olumsuz bir değişiklik görülmez. Kış aylarında ise akü kullanımına dikkat edilmeli ve yola çıkmadan önce şarjının doluluğu gözlenmelidir. Açık havada bırakılan ve çamura, kire, toza veya yağışa maruz kalan aküler deşarj olabilir. Bu yüzden aküler daima kapalı bir yerde muhafaza edilmeli ve temiz tutulmalıdır. Kuru ve serin bir yerde saklanan aküler uzun yıllar hizmet verebilir. Yüksek sıcaklık deşarja sebep olabilir. Bunun dışında araçtaki kaçak akım ya da kullanılan diğer cihazlarda oluşan kısa devreler, akünün deşarj olmasına sebep olabilir. Aracınıza yeni bir akü aldıktan sonra mutlaka kullanım talimatlarını gözden geçirmelisiniz ve dikkat edilmesi gereken noktalara uymalısınız. Böylece akünüzü daha sağlıklı bir koşulda korur, ondan uzun yıllar boyunca enerji sağlayabilirsiniz.

Akü Neden Biter?
Akü, otomobilin en kritik parçalarından biridir. Bütün elektronik aksamın merkezi konumundadır. Beklenmedik anda bitmeleri durumunda aracınızla birlikte yolda kalmanıza neden olabilir. Bu sebeple belirli zaman aralıklarında aracınızın aküsünü mutlaka bir uzmana göstermeniz ve durumu hakkında bilgi almanız gerekmektedir. Aracınızda motoru çalıştırmadan, doğrudan aküden güç alarak klima, far, silecek ya da multimedya sistemi kullanma durumunda akünün ömrü kısalabilir. Aşırı sıcak ya da soğuk havalar da akünün ömrüne olumsuz etki eden faktörlerdir.

Akülerin Ömrü Ne Kadardır?
Akünüzün arıza vermemesi için aracınıza en uygun aküyü bulmanız gerekmektedir. Akü ömrü, aracınızın kullanım sıklığına ve akünün tipine göre değişiklik gösterebilir. Aşırı soğuk ve sıcak iklimler de akünün ömrüne etki edebilir. Aracınızı sabah-akşam, günde iki kez kullanan klasik bir sürücüyseniz, akünüz 5-6 yıl boyunca dayanabilir. Aracınızı daha seyrek kullanıyorsanız, örneğin haftada 2-3 kez biniyorsanız, bu durumda akünüzün ömrü 7-8 yıl olabilmektedir. Bir akünün ömrü, aracın kullanım sıklığıyla doğrudan ilgilidir.

Akü Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Şarj, test veya aküden aküye bağlantı yaparken akünün üzerine eğilmeyin. Donmuş aküyü şarja bağlamadan önce 15 dereceye kadar ısınmasını bekleyin. Akü voltajının doğru yönde olduğunu görmeden araca takmayın. Aküleri ve elektroliti çocuklardan uzak tutun. Tüm bunların dışında, akünün yüzeyini daima temiz ve kuru tutun. Akü bağlantı noktalarında gevşeme, oksitlenme olmamasına dikkat edin. Belirli aralıklarla akünün suyunu kontrol edin ve azalma görülüyorsa saf su ekleyin. Eğer uzun süre aküyü kullanmayacaksanız, tam şarjlı olarak saklamaya özen gösterin. Aküyle birlikte verilen talimatlara eksiksiz uyun.

Avantajlı Akü Fiyatları ve Akü Kampanyaları
2021 oto aküleri Jantdunyasi.com’da en uygun fiyatlarla otomobil sürücülerine sunuluyor. Vade farksız taksit imkanıyla akü almak için %100 güvenli alışveriş Jant Dünyası’nda. 2021 akü fırsatlarını kaçırmamak ve yeni akü kampanyalarından yararlanmak için hemen jantdunyasi.com’u ziyaret edin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.